»Posledice so vidne na več kot 50 odstotkih površine gozdov. Skoraj 8500 hektarjev je površin, kjer je bil prirastni potencial zmanjšan za več kot petino, to so tako imenovana sanacijska območja, kjer je mogoče za sanacijo uporabiti sredstva iz programa razvoja podeželja.«
»Ker so poškodovane smreke zelo primerne za še večjo namnožitev podlubnikov, priporočamo, da lastniki gozdov čim prej začnejo sanacijo poškodovanih gozdov na območjih, kjer prevladuje smreka.«
»Površine, kjer so bili nekoč pašniki, so se pogozdile. To dokazuje, da odlično skrbimo za gozd.«
»Če bomo zaradi nižjih količin domačega pridelka morali več soje in koruze uvoziti iz Brazilije, bo izsekanega več deževnega gozda za obdelovalne površine. Težave bi se preprosto preselile na druge dele sveta.«
»Močan veter je lomil in podiral posamezna drevesa in skupine dreves, ponekod pa so na tleh celotni gozdovi na površinah nekaj hektarjev.«
»Če bi raketa eksplodirala, bi lahko uničila površino več kot 150 kvadratnih metrov.«
»V teh primerih je hitro in usklajeno ukrepanje ključnega pomena. Sklad kmetijskih zemljišč in gozdov je takoj pristopil k sanaciji plazov na zemljiščih v zakupu kmetov, zlasti v Halozah in Slovenskih goricah, kjer je bilo s terenskim popisom zabeleženih več kot 40 plazov oziroma zemeljskih usadov zaradi posledic neurja s skupno vrednostjo sanacij več kot 50.000 evrov.«
»Verjetno ne, saj Slovenija predstavlja zelo majhen delček svetovne površine gozdov.«
»Večino bomo namenili preplastitvam makadamskih površin. To se je pokazalo kot najučinkovitejši ukrep.«
»Začnimo množičen projekt pogozdovanja po Evropi. Obnovimo svoje gozdove in ustvarimo nove zelene površine v naših mestih.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju